VIDEO. Pentru Antena 3 mumă, pentru B1 TV ciumă! Cum reacționează instituțiile statului

9:12 am, 1 aprilie 2015 • de Comentariile sunt închise pentru VIDEO. Pentru Antena 3 mumă, pentru B1 TV ciumă! Cum reacționează instituțiile statului

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Postul de televiziune B1 TV acuză instituțiile statului că funcționează cu măsuri diferite, exemplificând modul în care acestea au răspuns la o cerere a Antenei 3, față de o reclamație a B1 TV.

Astfel, o comisie parlamentară a anchetat incidentul în care o jurnalistă a Antenei 3 ar fi fost bruscată de SPP-iștii care-l păzeau pe ex-președintele Traian Băsescu, zilele trecute, la ieșirea de la audierile de la Parchetul General.

b1-tvNu la fel de prompte sunt instituţiile atunci când solicitarea vine de la B1 TV. Nici până acum nu au început audierile în urma plângerii făcute de postul nostru de televiziune, după ce un jurnalist a fost lovit la protestul Antenei 3. Mai mult, şeful jandarmeriei, Mircea Olaru a avut un an liniştit, nederanjat de vreo comisie de anchetă (…) În luna august 2014, un reportrer B1 Tv era lovit de un protesttar la mitingul Antenei 3 de la Cotroceni. Nu numai că reprezentanţii Jandarmeriei erau prea ocupaţi să ţină prelegeri despre acţiunea în sine şi anume că e o plimbarea celor din trustul Intact, dar nimeni nu a luat vreo măsură. B1 Tv şi-a căutat în instanţă dreptatea şi a câştigat definitiv procesul, dar nici până acum nu s-a întamplat nimic cu plângerea penală făcută pe numele şefului jandarmeriei Mircea Olaru. Nicio audiere în comisie, nicio explicaţie. Şi a trecut aproape un an”, notează B1 TV.

Comisie de anchetă după reclamațiile Antenei 3 (VIDEO):

Incidentul din fața Parchetului General, reclamat de Antena 3 (VIDEO):


VEZI ȘI:

VIDEO. Antena 3 urlă: jurnalista noastră, „pusă în genunchi de SPP-iștii lui Băsescu!”

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Votează: Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (7 voturi, media: 5,00 din 5)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top