Reuniune de urgenţă la Bruxelles: Două poliţiste au fost atacate cu o macetă în Charleroi

5:19 pm, 7 august 2016 • de Comentariile sunt închise pentru Reuniune de urgenţă la Bruxelles: Două poliţiste au fost atacate cu o macetă în Charleroi

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Reuniune de urgenţă la Bruxelles, după ce sâmbătă două poliţiste au fost atacate cu o macetă de un individ care striga „Allah e Mare”. Premierul belgian şi-a întrerupt vacanţa şi i-a convocat, duminică, pe toţi conducătorii instituţiilor de securitate. Între timp, agresorul a fost identificat – un algerian de 33 de ani, iar gruparea teroristă Stat Islamic a anunţat că revendică atacul.
ORA 17:00 Bărbatul care a rănit sâmbătă două polițiste, înainte de a fi împușcat, este un algerian de 33 de ani cunoscut de poliție „pentru infracțiuni de drept comun, dar nu pentru fapte de terorism”. Gruparea teroristă Stat Islamic a anunţat, în schimb, că revendică atacul cu macetă.
ORA 13:00 OCAM – celula de criză care evaluează ameninţările la adresa securităţii regatului –

MAI MULT, aici » PaginaEuropeana.ro

 

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (Niciun vot deocamdată)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top