Poroșenko și-a amânat vizita la Chișinău. Dodon – moț și el

4:16 pm, 12 februarie 2019 • de Comentariile sunt închise pentru Poroșenko și-a amânat vizita la Chișinău. Dodon – moț și el

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Vizita președintelui Ucrainei Petro Poroșenko în Moldova a fost amânată la o dată nedeterminată, a declarat purtătorul de cuvânt al Ministerului Afacerilor Externe și Integrării Europene al Republicii Moldova, Alexandru Roitman, potrivit Newsmaker.
Vizita lui Poroșenko la Chișinău rămâne „pe agenda contactelor bilaterale” a Republicii Moldova și a Ucrainei, a precizat ministrul Roitman. El a adăugat că vizita lui Poroșenko în Republica Moldova a fost într-adevăr pregătită, dar că s-a decis să se amâne „la o altă dată”.
În plus, potrivit oficialului moldovean, Poroșenko nu avea în plan să se întâlnească cu președintele Republicii Moldova, Igor Dodon. „În timpul pregătirii acestei vizite, nu am primit cereri pe canale diplomatice din partea ucraineană pentru o întâlnire cu președintele Dodon”, a spus Roitman.
Anterior, Dodon

MAI MULT, aici » PaginadeRusia.ro

 

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Votează: Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (1 voturi, media: 5,00 din 5)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top