
Încurajați de ministrul Rudotel Toader, toți penalii pușcăriabili vor să încerce urinoterapia pe România.
Dacă tot e o modă ca penalii de lux care au devalizat milioane și au fost condamnați la zece ani de pușcărie, din care n-au executat nici trei, ba s-au ales și cu banii neconfiscați, ar fi fost chiar de porc ca un șarlatan precum Gregorian Bivolaru să rămână mai mult timp după gratii. Probabil că așa au gândit și milostivii de procurori care, văzând că instanța e pe cale să-l elibereze pe Guru, nici nu s-au mai obosit să facă recurs, ci l-au lăsat în plata domnului Buddha, Krishna sau, mă rog, știe dumnealui. Cică s-a luat în considerare că inculpatul are peste șaizeci de ani și că ar fi executat deja o treime din pedeapsa de șase ani primită pentru corupere de minori. Alo, tovarășii procurori, socotim și noi mai cu talent? Păi, dacă Bivolaru a fost prins în februarie 2016 în Franța și închis din iulie în România, doi ani nu se împlineau în iulie anul viitor? Sau onorata instanță a luat în calcul și condamnările suferite de Guru pe timpul lui Ceaușescu ori, mai știi, o fi pus la socoteală anii nu ca pe Pământ, ci ca pe planeta Nibiru, unde orice paranormal știe că anul e mai scurtuț, așa, și a considerat că Grig s-a integrat suficient în absolut la dușuri?
Nu mai vorbesc de faptul că individul intrase la bulău nu pentru că ar fi furat un portofel în tramvai, ci pentru pasiunea lui în formă continuată pentru fetițe. Fiindcă nu doar o puștoaică a corupt țapul ăsta bătrân, ci o întreagă școală gimnazială. În orice altă țară, un asemenea țăcănit cu harem de minore la dispoziție ar fi rămas poprit după gratii zeci de ani, numai la noi iese, bine-mersi, după nici doi ani. Și nici n-ar fi de mirare, la ce regim sănătos duce și la câtă kundalini zace-n el – că ăsta, se știe, e conectat direct, fără apometru, la țeava cu energie cosmică – să auzim că iar s-a dedulcit la vreo puicuță minoră. Așa că, dragi părinți, ascundeți-vă copilele prin case, că acușica iese Guru la agățat și le predă pe viu cartea de Kama-Sutra, că tot n-a scos ministrul PLM manuale anul ăsta.
Eliberarea condiționată a lui Bivolaru n-ar trebui însă să ne mai mire. E doar un alt jet pe care ni-l trimit, cu boltă, magistrații, tot mai obișnuiți, în ultima vreme, să elibereze, pe bandă rulantă, voiculeștii și fenechiii de prin pușcării ori să-i scoată basma curată și să le dea cu suspendare lui Mazăre și alți hoți de teapa lui. Pentru că, în caz că nu v-ați dat seama, după ce le-a țâțâit curul prin ianuarie, politicienii corupți, magistrații unși și noii securiști au prins din nou curaj și țin morțiș să micționeze în capul nostru, pretinzând că doar urinoterapia salvează România. Iar partea mai nasoală e că ăștia nu doar că nu se mai pot opri din furat, dar mai au și incontinență, și-o să ne înece pe toți, dacă nu-i oprim la timp.
Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.
ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:
TweetETICHETE:
NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.