
Șefii de regiuni ar trebui să suprime panica în provincii, să creeze fundal de „dominație informațională pozitivă” și să lupte împotriva falsurilor în timpul epidemiei de coronavirus. Acestea sunt cerințele Kremlinului transmise conducătorilor regionali. Agenda pozitivă mai are un obiectiv – ridicarea ratingului de popularitate a președintelui Vladimir Putin, a aflat Meduza.
Centrul federal va evalua activitatea guvernatorilor în combaterea epidemiei de coronavirus pe trei direcții principale, au spus mai multe surse apropiate administrației prezidențiale. „Acestea sunt: crearea unui fond de paturi pentru primirea pacientilor infectati cu noul coronavirus, utilizarea banilor pe care guvernul îi alocă pentru combaterea epidemiei și prevenirea panicii”, le-a enumerat unul dintre interlocutorii Meduza.
Primele două componente ale acestor indicatori de performanță sunt monitorizate de guvern, a treia
MAI MULT, aici » PaginadeRusia.ro
Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.
ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:
TweetETICHETE:
NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.