Hunor și Dragnea – alianța dintre udemereu și curvemereu

12:38 pm, 20 iunie 2017 • de Comentariile sunt închise pentru Hunor și Dragnea – alianța dintre udemereu și curvemereu

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Crăcănat patriotic între fortăreața din Brazilia și viloiul din Teleorman, Liviu Dragnea stă de luni bune numai cu Soroș în gură și atât s-a umplut de patriotism pe bot că în curând o să aibă nevoie de bavețică, să nu se mânjeasă și pe ciorapii licra care i se ițesc din sandalele de firmă. Ei, și după ce atâta a mâncat rahatul naționalismului de cumetrie, zbierând pe la canalele TV că Iohannis e neamț, că Cioloș e fiul lui Soroș, că iudeo-masonii vor să ne fure țărișoara, că ungurii vor să ne ciordească Ardealul și să plece cu el la Budapesta, ce face pramatia asta mustăcioasă? Le propune ungurienilor că le dă limbă unde vor ei: adică  le oferă posibilitatea de a vorbi numai în maghiară și de a avea plăcuțe bilingve în toate orașele din România unde locuiesc peste zece mii de maghiari, inclusiv în București. Carevasăzică, Bucureștiul n-o să mai fie doar București, o să-i zică și Bucurvaros, Arcul de Triumf n-o să fie numai arc de triumf, o să se numească și ”Diadaliv”, pe Casa Presei o să scrie mare ”Preshaz”, iar Iohannis o să cam caște ochii când o afla că nu mai stă la Cotroceni, ci la ”Cotroceni Palota”. Așa că dragi bucureșteni, puneți mâna și învățați cuvintele magice ”Kenyer kerem” (O pâine, vă rog) că s-ar putea să muriți de foame taman în buricul Capitalei dacă nimeriți la băcănie peste un vânzător ungur, care nici de-al dreaq n-o să vrea să vorbească în română, zicând că de-acum poate face asta, că i-a dat Dragnea voie.

Ce vor zice acum alea trei milioane de pelicani care au votat cu PSDragnea tocmai pentru că vedeau în el stâlpul de temelie al românismului, ultimul bastion în fața Occidentului decadent? Cum or fi primit ei vestea că Dragnea negociază cu ungurii să le dea inclusiv zi națională, după ce până acum, de câte ori ridica vreun amețit de primar din Harcov steagul secuiesc peste oraș, se umflau mușchii gâtului pe teleormănean și răcnea ca leul în turbare că el nu-și vinde glia și nu va permite niciodată să ne calce ungurii pe cap în țărișoara noastră? Ce vor zice miile de morți pe care Dragnea i-a adus la vot când or vedea, săracii, că au murit în România ca să învie în Ungaria? Căci milioanele de români care s-au jertfit, de-a lungul vremii, pentru ca țara asta să fie liberă și unită, pentru ca Ardealul să fie al plugarilor români și nu al grofilor unguri, știu ce-au să spună: o să-l suduie pe ticălosul mustăcios și din adâncul pământului îi vor striga: ”No, trăzni-te-ar Dumniezău, Dragneo, de atâtea ori câți ochi or scos hortiștii românilor la Trăznea și Ip!”

Se aude că UDMR și PSD n-ar fi reușit, deocamdată, să ajungă la vreo înțelegere. Dar negocierile continuă. Și, chiar dacă ele vor eșua, ideea că Dragnea a vrut să le dea ungurilor drepturi de-a dreptul aberante, care sfidează flagrant însăși Constituția, va rămâne. De acum, nici ultimul fazan care a votat PSD n-o să mai pună ștampila pe Dragnea. De acum s-au lămurit cu toții, chiar și spălații ăia pe creier care urmăresc non-stop Antena 3 și RTV, că Dragnea e în stare să dea la unguri nu doar Ardealul, Teleormanul și știucile din Deltă, dar și pe piți aia tinerică de-l pupă pe dințișori, doar-doar o scăpa EL de pușcărie. Dacă până acum îl credeam pe ticălos doar rănit grav, de pumnalul înfipt în spate de duetul Grindi-Ponta, după inițiativa asta cu „dați tot ungurilor” mi-e clar că Dragnea e un cadavru politic, mai mort, ca să zic așa, decât toți morții pe care-i scotea din cimitire la referendum. Să se îndure cineva de noi și să-l arunce la groapa de gunoi a istoriei, până nu ne-mpute pe toți.

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Votează: Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (10 voturi, media: 4,60 din 5)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top