Dragnea, despre 2017: Multe „răzbunări” şi „fumigene”

6:43 pm, 22 decembrie 2017 • de Comentariile sunt închise pentru Dragnea, despre 2017: Multe „răzbunări” şi „fumigene”

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Președintele PSD Liviu Dragnea susține că actuala coaliție PSD-ALDE ar foi implementat programul de guvernare, deși au fost multe „răzbunări” şi „fumigene” în acest an „foarte tensionat”.
„Deci, sunt şi satisfacţii pentru că ceea ce am promis s-a realizat într-o mare măsură şi supărări pentru atmosfera din acest an care nu prea e o atmosferă propice pentru dezvoltarea statului român”, a afirmat spus președintele Camerei Deputaților.
Potrivit liderului social-democrat, actuala guvernare reuşeşte să încheie anul cu un deficit bugetar sub 3% din PIB.
În acest an, coaliția a reușit „performanța” de a-și da jos în Parlament propriul Guvern condus de Sorin Grindeanu. Între timp, Grindeanu a devenit președintele ANCOM, reglementatorul pieței de telecom din România.
 

MAI MULT, aici » PaginadePolitica.ro

 

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (Niciun vot deocamdată)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top