De ce a pierdut Mircea Badea procesul cu șeful ANI. Motivarea judecatorului

4:41 pm, 24 ianuarie 2014 • de Comentariile sunt închise pentru De ce a pierdut Mircea Badea procesul cu șeful ANI. Motivarea judecatorului

» Click AICI ca să te abonezi la ȘTIRILE RV pe mail

Mircea BadeaInstanta i-a dat castig de cauza sefului Agentiei Nationale de Integritate, Horia Georgescu, in procesul cu Mircea Badea, realizatorul emisiunii „In gura presei” de la Antena 3.

Prin sentinta din 12 decembrie 2013, judecatoria sectorului 1 l-a condamnat pe Mircea Badea la plata a 5000 de euro, in solidar cu Antena 3,  cu titlu de daune morale pentru incalcarea dreptului la demnitate a sefului ANI, arată HotNews.

Intr-o serie de emisiuni 2012, Badea l-a calificat, intre altele, pe Horia Georgescu, „sluga basista jegoasa” si „oooo, anist”.

Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:

 
 
 

ETICHETE:

Votează: Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (3 voturi, media: 3,33 din 5)
Încarc...

Related Posts

NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

Comments are closed.

Scroll to top