
Spre deosebire de programul anterior, când proiectele de finanțare a investițiilor rurale din fonduri europene se depuneau lunar la AFIR (Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale), în viitorul Program Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020, acestea vor fi depuse anual. Agenția a luat această decizie pentru că în anii anteriori se ajunsese la o situație imposibilă: 45.000 de proiecte așteptau să fie analizate într-o singură lună, astfel încât să poată fi respectat termenul de 18 luni.
”A fost un număr imposibil de verificat într-un timp atât de scurt. AFIR a făcut niște eforturi foarte mari și a reușit totuși în câteva luni
MAI MULT, aici » PaginadeAgricultura.ro
Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.
ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:
TweetETICHETE:
NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.