Radu Banciu continuă să-l taxeze pe Robert Turcescu, deși acesta a părăsit demult postul de televiziune B1 TV.
Ultimul atac al lui Banciu, în limbaj suburban, a fost prilejuit de anunțul lui Robert Turcescu privind strângerea de fonduri pentru lansare unei televiziuni online:
Pentru Banciu, cei 50.000 de euro necesari pentru prima etapă a proiectului nu sunt „mare brânză” și se întreabă cum de Turcescu nu are acești bani din surse proprii:
Tu n-ai bani să faci o televiziune, tu, corifeul Prime-Time-ului? Îți dau eu 50.00o de euro. Atât îți trebuie? Mare brânză! Îți dau eu banii ăștia, Turcescule, fir-ai al dracului să fii. Ne întâlnim la colț de stradă și ți-i dau”, a perorat Banciu în emisiunea lui de la B1 TV.
Turcescu: „Viteazule, trei zile n-ai calcat prin redactie, remember?”
Replica lui Robert Turcescu nu s-a lăsat așteptată. A venit pe contul său de facebook și reamintește un episod petrecut la B1 TV menit să scoată în evidență lașitatea lui Radu Banciu, care e curajos și vehement doar în platoul televiziunii unde prestează:
Pfff! Iar l-am suparat pe Banciu! Atit de tare incit a ajuns sa ma dea dracu’ in direct, pe B1 TV! Si nu e o exagerare, ascultati si va veti convinge. Culmea ar fi sa aiba CNA o tresarire de luciditate si sa-i traga o amenda 🙂 Eu ma gindesc sa-l dau in judecata, ca asa se face, nu? In alta ordine de idei, de ce s-or speria baietii astia de ideea unei televiziuni online? Pentru ca ar putea fi libera? Pentru ca s-ar putea sa le fure mogulilor pentru care ei lucreaza o felie din tortul mic al publicitatii? Pentru ca ati putea voi sa aveti acolo un spatiu in care sa vorbiti liber? Pentru ca ati putea vedea, sa zicem, niste mesaje trimise de un baiat chel unor colege de redactie, in care le facea avansuri si apoi, pentru ca nu iesea cum voia el, le injura in direct pe post? Anyway, seria asta de injuraturi la comanda ma face sa sper ca va fi un proiect de succes. Voi ce ziceti, dati o mina de ajutor?
P.S. Nu cersesc, ba, Banciule, niciun leu de la nimeni. Crowd-funding se face in toata lumea, cine vrea se implica, cine nu, nu. E simplu. Cit despre contributia subsemnatului la proiect, te asigur ca depaseste deja niste zeci de mii de euro. Am facut-o in timp, se deruleaza si acum: amenajarea sediului, plata chiriei, cumpararea de echipament, proiect editorial, parteneriate etc. Nu ma astept sa intelegi. Tu stii cel mai bine sa dai din gura, doar in ziua in care au venit moldovencele sa protesteze in fata B1 TV fiindca le-ai facut curve te-ai dat lovit si ai amutit. Atunci m-a rugat Sorin Oancea sa stau eu de vorba in locul tau cu protestatarii si nu erau putini. Le-am spus ca ai gresit, i-am impacat, ma rog, te-am scos. Tu dadusesi bir cu fugitii, viteazule, trei zile n-ai calcat prin redactie, remember? Deh, cam asta e lumea lui Banciu…
VEZI ȘI:
Ce vrea noul post TV al lui Turcescu. Are nevoie de 50.000 de euro. Pentru început
Acest articol este proprietatea Reporter Virtual și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.
ȚI-A PLĂCUT? DĂ MAI DEPARTE:
TweetETICHETE:
NOTĂ: Vă rugăm să comentați la obiect, legat de conținutul prezentat în material. Orice deviere în afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afișarea de anunțuri publicitare, precum și jigniri, trivialități, injurii aduse celorlalți cititori care au scris un comentariu se va sancționa prin cenzurarea parțială a comentariului, ștergerea integrală sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.