Antena 3 scrie ca peste 30 parlamentari PSD ar urma sa demisioneze din partid si sa ajunga in formatiunea lui Gabriel Oprea. Socul a venit si cu demisiile din ultimele zile, mai ales cea de azi a lui Cristian Diaconescu. Amicul Bogdan a suprins perfect situatia din PSD cu aceasta fotografie in care anumite becuri s-au ars. Imaginea a fost realizata acum doua zile (click pentru marire).
Home » MediaNEWS » PSD în şoc electric


Atenţie la DÂNCU de la Cluj!

Are un proiect foarte bun!
Probabil Diaconescu si-a dat seama ca in PSD nu mai are sanse sa obtina vreo functie, avand in vedere lingaii care s-au grabit sa se dea bine pe langa noul sef.
Daca e independent are sanse sa ajunga cel putin ambasador.
[...] PSD in soc electric (Reporter Virtual) [...]
Tati, daca ramane Ponta singur, eu ma inscriu in PSD
Diaconu: stiu. la o institutie publica
.
Monica: cica vor sa-l faca ministru in guvernul asta. eu zic ca sunt doar intoxicari.
Dus cu gandul: Daca te inscrii, te sterg din blogroll
) .
Ponta a cistigat un cal mort !
La viteza cu care se desparta unii de PSD ,dul Ponta s ar putea sa ramina singur cu Vanghelie .
Bulgarele Florinei Jucan se rostogoleste si creste de la o zi la alta .
PSDul seamana cu o barca care mai are 100 de metri si ajunge la cascada NIagara .
Vasile Dincu-o inteligenta sclipitoare,o capacitate de analiza rara,o excelenta expertiza pt scena politica romaneasca.
catalogat de multi pesedei ca fiind ,SEFUL COLOANEI A CINCEA ,in fond un adevarat social democrat,dar mult mai apropiat de cercurile POPULARE,atit europene cit si din rom.
in acest moment are loc o destructurare a stingii,de fapt este un plan foarte bine gindit-pt ca PD-L SA SE POATA CONCENTRA pe anihilarea PNL si ocuparea spatiului din drepta esicherului politic trebuia sa le dea ceva de lucru pesedeilor-SI UITE CA AU..
felicitari strategului care a pus in opera acest plan magistral.
divide et impera-iata cit de simplu pare acum.
va fi foarte interesant de urmărit evoluția situației din PSD
Nu cred,poate un cal disputat!PSD-ul are sanse mari ca la urmatoarele alegeri(locale parca)sa faca un scor important in teritoriu,totul e sa nu mai fie atata “mancatorie” si cel mai important:sa scape de balast(cine stie cunoaste!).Aceia care pleaca la necaz,sa-ti para bine ca pleaca!Tineretul este viitorul(dar nu aceia care si-au cumparat locul cu 5000eu!)acestui partid.Daca dl.Ponta intelege lucrul acesta si lasa practicile prostanacului deoparte,are sanse reale sa reconstruiasca un partid puternic de stanga!Nu-i un cal mort cu siguranta PSD-ul!
Falimentul stingii-orice observator atent al felului in care curge politica in u.e. si romania trebuie sa accepte o realitate alarmanta pt unii,deosebit de vesela pt altii.
stinga europeana se dizolva intr-un ritm ametitor,ultima reduta ,stingistii greci,sunt in fata colapsului-MOTIVUL?
politici falimentare atit social cit si economic.pina la urma analistii economici impartiali gasesc ca,cauza, criza economica ,tocmai POLITICILE DE STINGA,care cer DEFICITE MAJORE in bugetele statului,au provocat-o.
nici romania nu face exceptie din acest punct de vedere,in romania spargerea mamutului numit PSD,era previzionat inca din 2006,fiind salvat doar de tradarea PNL,altminteri-unii chiar si-ar fi ispasit pedepsele penale,si astazi nu aveau atita apasare.
VICTOR PONTA-GROPARUL PSD-orice analiza lucida te duce cu gindul ca soarta PSD este pecetluita-acest PARTID IN ACEST MOMENT FACE IMPLOZIE.
scapa cine poate,pt ca raniti,vor fi gairla
[...] trasfugi din PSD. Printre ei, Culita Tarata, mama si tatal coruptiei Insulei Mari a Brailei. Acum, zvonurile dau inca 30 de parlamentari care vor ingrosa randurile independentilor lui Oprea. Si cu Marian Sarbu, care-i si [...]
Hai sa fim seriosi!Nu avem partide de dreapta in Romania!Pana si PNL a incercat sa castige alegerile cu un program mai de stanga decat al PSD-ului.A incercat PD-L sa faca ceva dar tot in partea stanga a ajuns.Mai trebuie sa treaca multa apa pe Dimbovita pana om avea un partid real de dreapta.Asa ca ne intitulam noi de dreapta nu se pune!Suntem de dreapta cu totii pana “dreapta” asta ne umbla in buzunare si ne afecteaza personal,atunci huiduim,injuram si-i dam naibii cu dreapta lor cu tot si sarim urgent in partea ailalta!Ca de…?Vrem masuri de dreapta,da pentru ailaltii,bre!
Frank Zapa[king] Says:
Februarie 24th, 2010 at 18:11 pm
“divide et impera-iata cit de simplu pare acum.”
Hooooo bă ce te grăbeşti să aplauzi şi să pleci?
Spectacolul nu s-a terminat! Urmează Partea II-a!, Urmează III-a!…..şi la sfârşit îi “adună” pe toţi!
Hmmmmmm cât despre stânga ce să mai zic! A pus-o dracu să-şi ridice poalele-n cap uitând că n-are chiloţii pe ea şi pac a furat-o din tufiş! Atât de fulgerător a furat-o, că acum stă precum proasta-n mijlocul pieţii şi nu ştie ce să strige:
Să strige: VIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL?
sau
să strige: MAI VREAUUUUUUUUU O DATĂĂĂĂĂĂ?
PS Măi liberalilor voi ce-o să faceţi? Sincer eu cred că o să tăceţi!……că a început să vă placă să fiţi violaţi şi dorinţa de a mai vrea o dată a devenit crez de partid!